31 sierpnia 2012

Dziewczyny w podróży - Jennifer Baggett, Holly C. Corbett, Amanda Pressner


Autorki: Jennifer Baggett, Holly C. Corbett, Amanda Pressner
Tytuł: Dziewczyny w podróży
Ilość stron: 560
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2012

Wakacje w zdumiewającym tempie dobiegają końca. Oznacza to powrót do szkoły, pracy, obowiązków... Za chwilkę znowu wpadniemy w rytm, który porwie nas na całe dziesięć miesięcy i nie wypuści zbyt szybko ze swoich objęć. Jednak co byłoby, gdybyśmy rzucili to wszystko i dalibyśmy sobie rok czasu, aby udać się w podróż życia?
To niemalże nie do pomyślenia. Jak można zostawić znajomych, rodzinę, pracę, mieszkanie na dwanaście miesięcy? Przecież to tak trudne, nierealne...
Okazuje, się, że wszystko jest możliwe. Jennifer, Holly i Amanda zostawiają za sobą przeszłość i swoje życie. Wyciągają z uśmiechem rękę w kierunku marzeń i udają się w podróż, na którą nie odważyłoby się wiele osób.
Miały jasno określony cel. Zrobią światu na przekór i oderwą się od szarego życia na jakiś czas. Zobaczą wiele wspaniałych miejsc, o których będą mogły często wspominać. Jednak przede wszystkim chodziło im o poznanie samych siebie. Odkryją to, czego w rzeczywistości oczekują od życia.
Zostawienie Nowego Jorku, pracy i swoich chłopaków wymagało od nich nie lada odwagi. Jednak Jennifer, Holly i Amanda zrobiły krok do przodu, a później wszystko ruszyło tak gwałtownie, że szkoda było się zatrzymywać i oglądać za siebie.

Książka nie jest typową lekturą podróżniczą. Oprócz garstki informacji dotyczących krajów Trzeciego Świata, mamy szansę poznać mentalność i zwyczaje ludzi, którzy mieszkają tam od zawsze. Czasami dziewczyny spotykały mało optymistyczne przygody. Jednak zawsze pojawiło się dużo pozytywnych momentów, które sprawiały, że gorsze chwile odchodziły w niepamięć. 

Każdy rozdział jest pisany przez jedną przyjaciółkę. Chętnie dzieliły się ze sobą piórem, co wyszło na wielki plus. Dzięki temu możemy poznać ich życie osobiste, troski i tęsknoty. Czasami wracają myślami do przeszłości i martwią się o przyszłość. Nie na długo. Stawiają czoła wszystkim przeciwnościom razem, więc nie ma mowy o tym, że coś mogłoby się nie udać. Kiedy jednej zrobi się smutno, to zawsze pojawiają się przy niej dwie towarzyszki podróży. Żadna z nich nie może czuć się samotna i bezradna, bo zawsze ma obok siebie swoje przyjaciółki. 
Amerykanki dzielnie stawiały czoła wszystkiemu, co znajdowało się na jej drodze. Bez problemu zwierały nowe znajomości i uczyły się nowych rzeczy.
Nie cały czas wszystko układało się idealnie. Powstawały drobne spory, które na szczęście dziewczyny potrafiły szybko rozwiązywać. Zaczęło się intensywnie. Na początku imprezy, później poznawanie nowych kultur, a pod koniec podróży przez kartki zaczęła przebijać tęsknota i delikatny strach przed powrotem do życia w dużym mieście.

Książka pozwala nam dotrzeć do miejsc, do których być może nigdy w życiu się nie wybierzemy. Poznajemy zupełnie nowe życie, ale też i prawdziwe oblicze przyjaźni.
Jeżeli masz ochotę poznać wiele wspaniałych miejsc, poznać Holly, Amandę i Jennifer to śmiało sięgaj po tę książkę i wyrusz w podróż razem z dziewczynami! 

Za możliwość przeczytania Dziewczyn w podróży dziękuję Wydawnictwu Świat Książki!

17 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja, lubię takie książki :0

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest chyba idealna na te jesienne dni, które nas czekają, żeby przypomnieć sobie choć na chwilę o wakacjach. Bardzo lubię czytać o podróżach, szczególnie wtedy, kiedy sama przez dłuższy czas nigdzie nie wyjeżdżam, więc zdecydowanie jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach, ale czekam na jakąś wyprzedaż :) Lubię czytać o podróżach i marzyć o wyprawach w nieznane... Szkoda tylko, że nie jestem tak odważna jak te dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę wreszcie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już słyszałam o tej książce. Brzmi ciekawie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że mogłabym się skusić, bo naprawdę wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podróze to cos o czym mogę gadać non stop i mi sie to nie nudzi. Książkę bardzo chcę przeczytać, a Twoja recenzja utwierdza mnie w tym przekonaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie książki. O tej już dużo słyszałam, przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniałą okładka, na której widok aż się uśmiechnęłam. Tematyka jednak zdecydowanie nie dla mnie. Wolę coś bardziej fantastycznego czy historycznego. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście podziwiam autorki, które odważyły się na taki krok. Ja również bym chciała pozwiedzać świat, ale nie wiem, czy byłabym w stanie porzucić wszystko i wyruszyć w podróż.
  Chętnie przeczytam, zwłaszcza, że uwielbiam książki podróżnicze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo dobrego słyszałam już o książce i pełna podziwu jestem dla autorek za odwagę przede wszystkim. Mimo to jednak nie jestem do książki przekonana całkowicie. Nie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi bardzo zachęcająco;) Dobrze chociaż przeczytać o kimś, kto zdecydował się na podobną podróż, jeżeli nam samym nie starczy odwagi;) Ciekawa jestem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Książkę mam już za sobą - świetna, chociaż trochę za dużo w niej tych prywatnych rozmyślań jak na literaturę podróżniczą :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Zapowiada się bardzo interesująca lektura. Chętnie poznam ją bliżej w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś niespecjalnie mnie zainteresowała.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Książka wydaje się ciekawa, jednak jakoś nie ciągnie mnie do jej przeczytania. Być może sięgnę po nią na przyszłych wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń