16 lipca 2012

Przeżyłem śmierć - Paul Perry, Dannion BrinkleyAutor: Paul Perry, Dannion Brinkley
Tytuł: Przeżyłem śmierć. Prawdziwa historia człowieka, który umarł dwa razy
Ilość stron: 200
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2012


Na temat śmierci można by dyskutować w nieskończoność. Jest to coś, z czym mamy do czynienia bardzo często, a jednocześnie mamy bardzo mały zasób informacji o zakończeniu pewnego etapu w życiu człowieka, o końcowym stadium ludzkiej egzystencji.

Dannion Brinkley to człowiek, który zmierzył się ze śmiercią. Przeżył ją. Nie jeden raz, lecz dwukrotnie. Jego historia jest zawarta w tej książce.

Mężczyzna został porażony przez piorun w czasie burzy. Wyszedł z własnego ciała i obserwował je z lotu ptaka. Widział obok siebie bezradną i zrozpaczoną kobietę, a później akcję ratunkową, która miała na celu przywołać do do życia. Dannion nie patrzył na to zbyt długo. Powędrował w zupełnie nowe miejsce.
Czekał na niego przewodnik, którą nazywa Istotą Światła. Przeżył jeszcze raz swoje życie widząc dobre i złe uczynki. Czując ogrom emocji, które wzbudzał w innych ludziach.
Miał okazję zetknąć się z przyszłością, poznać skrzynki, w których ukryte były tajemnice. Istoty nie pozwoliły mu zostać pośród nich. Musiał zmierzyć się z powrotem na ziemię i wykonaniem swojej misji, gdzie miały go wspierać tajemnicze dusze.

Książka przedstawia wizję zaświatów nie tylko według Danniona. Mężczyzna spotyka się z ludźmi, którzy również przeżyli śmierć. Ich przeżycia są podobne, różnią się tylko małymi szczegółami. Jednym z elementów, który wszystko łączy, jest uczucie, które można poczuć po śmierci.

Byłem tam i jest tam pięknie. Odkąd wróciłem, czuję się jak w więzieniu.


Lekturę czyta się bardzo szybko. Bałam się, że pójdzie mi to dosyć opornie, bo zagadnienia dotyczące śmierci nie są zbyt łatwe. Zostałam mile zaskoczona, bo temat jest dosyć intrygujący, a jednak nie został przekazany w taki sposób, że może wydawać się ciężkim.
Autor skłania czytelnika do myślenia, krótkich rozważań. Pokazał, że człowiek może całkowicie zmienić siebie i swoje życie. Wierzył, że to co ma zrobić ma jakiś sens i sprawi, że jego życie stanie się w pewnym stopniu bogatsze, lepsze.

W tej pozycji irytowała mnie jedna rzecz. Czasami odnosiłam wrażenie, że autor się powtarza. Pisze po raz konkretny o czymś, co czytałam kilka stron temu. Może tak miało być? Pisanie po raz kolejny o tym samym, aby utwierdzić w czymś odbiorcę? Nie mam pojęcia, jednak mi to przeszkadzało, mimo tego, że taka sytuacja miała miejsce dosłownie kilka razy.

Temat dosyć wyjątkowy, przedstawiony w ciekawy sposób.

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu - Studio Astropsychologii. 

19 komentarzy:

 1. Tematyka bardzo ciekawa. Kiedyś interesowałam się życiem po śmierci i zakupiłam w tym celu parę różnych książek, dlatego wydaje mi się, iż powyższa publikacja raczej nie będzie zawierać nic nowego, czego jeszcze nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. książka wydaje się być ciekawa
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy wydaje się ten temat. Może kiedyś uda mi się ją przeczytać. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat rzeczywiście niezwykły, z uwagi na niego być możesięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogromnie interesuję się tematem śmierci klinicznej, tudzież powszechnie znanego 'życia po życiu' tak więc książkę jak najbardziej przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam :) Przyznam, że miałam podobne obawy i na całe szczęście również czytanie okazało się szybkie i ciekawe. Również irytowało mnie powtarzanie się pewnych fragmentów, ale chyba tak właśnie miało byc...

  OdpowiedzUsuń
 7. interesujące, może kiedyś spróbuję przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe. Mam książkę o podobnej tematyce w domu;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś trudno mi uwierzyć w takie historie, więc raczej odpuszczę sobie tę publikację. Boję się, że za bardzo będzie mnie irytować.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematyka ogromnie interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Temat na pewno ciekawy i intrygujący. Dotychczas nie czytałam niczego o podobnej tematyce, więc książka może mnie zainteresować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O, to coś nowego. Bardzo interesująca tematyka. Lubię takie klimaty, dlatego chętnie poznałabym niezwykłą historię Danniona Brinkleya.;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Brzmi ciekawie, więc kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem co o tym myśleć i chyba wnikać już w to nie chcę. Temat życia po życiu jest tak eksploatowany, że chyba nic nowego nie da się o tym powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo intryguje mnie kwestia tego, co czeka nas po śmierci, jaka jest TAMTA strona... Do podobnych historii z zaświatów podchodzę dość sceptycznie, ale bardzo jestem ich zawsze ciekawa, więc pewnie za jakiś czas przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tzw. śmierć kliniczna to temat ciekawy, jednak mnie jakoś nigdy nie interesował, dlatego nie czuję się przekonana...

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetna książka uwielbiam ją.

  OdpowiedzUsuń