19 maja 2012

SuperQuiz

Nie odkryję niczego nowego, gdy stwierdzę, że nauka nie musi być nudna. Otóż już dawno temu ludzie doszli do tego, że przekraczanie progów i wyłapywanie interesujących informacji niekoniecznie łączy się z siedzeniem nad otwartym zeszytem, czy też książką.
Im pomysł na edukację jest ciekawszy, tym chętniej człowiek zabiera się za zdobywanie nowej wiedzy.

Otóż w mini książeczce, którą widać na załączonym obrazku znajdziemy mnóstwo informacji o otaczającym nas świecie.

Dlaczego język angielski jest tak popularny na świecie? Gdzie ukrywali się wojowniczy Wikingowie? Na jakiej wyspie spotkamy 130 wulkanów? Jak nazywa się największa wyspa położona na Ziemi? Jaka rzeka jest najdłuższa w Europie?

Między innymi na te pytanie można znaleźć odpowiedzi w tej książeczce, która liczy sobie sto dwanaście stron. Można łatwo odszukać w niej ciekawostki z dziedziny przyrody i geografii, odnaleźć najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki i inne rekordowe informacje. W SuperQuizie zamieszczono również informacje o wielkich odkryciach i słynnych podróżnikach. Dzięki obrazkom (które są wprowadzeniem do krótkiego testu, a następnie pytań) można zobaczyć najpiękniejsze miejsca znajdujące się na Ziemi.

Zdecyduj, które zdania są prawdziwe, a które fałszywe.
a) Cerkiew Wasyla Błogosławionego ma niezwykłe wieże.
b) Kreml to siedziba władców Rosji
c) W Moskwie nie ma metra.

Jest to pozycja przeznaczona dla młodszych uczniów, którzy są ciekawi świata. Zdjęcie, interesujący tekst wypełniony ciekawostkami, a następnie trzy krótkie pytania, które sprawdzają jak wiele człowiek zapamiętał z tego, co przeczytał. Na karteczkach znajdziemy łącznie sto pięćdziesiąt pytań do zamieszczonych informacji.
Niezwykle proste, a przy tym dosyć ciekawe.

Książeczka jest mała, więc mieści się wszędzie. Można mieć ją cały czas przy sobie. Wszystko jest przedstawione w dosyć ciekawy sposób, więc dziecko powinno nie powinno szybko się znudzić podczas korzystania z niej.

Z tej pozycji mogą korzystać również osoby, które do dzieci się nie zaliczają oraz nie uwielbiają geografii, której muszą uczyć się w szkole (na przykład ja ;))
Przyznam śmiało, że dowiedziałam się podczas przeglądania SuperQuizu wielu interesujących informacji, o których nie miałam pojęcia.

Gdzie usłyszysz setki różnych języków? Co takiego niezwykłego jest w Uluru? Który kraj słynie z rugby? Jaki półwysep z USA słynie z pomarańczy?
Jeżeli nie znasz odpowiedzi na któreś z powyższych pytań? Koniecznie sprezentuj tę pozycję komuś młodszemu (może akurat z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka)! Przy okazji - rzecz jasna - zajrzyj do tej książeczki! : )

Za możliwość zrecenzowania SuperQuizu dziękuję Wydawnictwu Edgard! 

______________________
Jutro wyjeżdżam na wycieczkę klasową. Kierunek: Paryż. 
Nie wiem czy dam radę dzisiaj zajrzeć na Wasze blogi, bo zostawiłam pakowanie na ostatnią chwilkę, ale w piątek nadrobię zaległości! ;)


9 komentarzy:

 1. O! :) Świetna książeczka. Pomyślę nad nią jak będę kupowała prezent jakiemuś małemu dziecku :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj chyba to będzie to dobry prezent dla mojego siostrzeńca. Wycieczki zazdroszczę, życzę udanego pobytu w Paryżu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książeczka. Zapytam wśród młodszych domowników, czy ktoś taką chce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paryż to cudowne miasto, uwielbiam je! Co do książeczki to sprawdzi się jako prezent dla młodszego roszeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, przydałaby mi się taka książka. Ja też, podobnie jak ty, uwielbiam geografię i uwielbiam się jej uczyć. :) (na szczęście ma być reforma w szkołach średnich, więc dwa lata będę miał spokoju). Dlaczego ja muszę cały czas być w Polsce? Paryż, Rzym! Życie jest niesprawiedliwe i tyle powiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię takie rzeczy.;) Nauka zdecydowanie idzie lepiej, kiedy nie jest to tylko suche przyswajanie faktów. Gdybym dzięki temu za rok mogła zdać maturę...;D
  Paryż? Miłej zabawy! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam niektórych odpowiedzi, a więc pasowało by przejrzeć

  OdpowiedzUsuń