12 maja 2012

Otagowana

Chyba tej zabawy nie trzeba nikomu przedstawiać.  
Zostałam otagowana przez TomkaSzymka, za co bardzo dziękuję. ;)1. Ulubiony rodzaj książki.
Z tym mam zawsze problem. Łatwiej byłoby wymieniać najmniej lubiane przeze mnie gatunki. Czytam i romanse, i zwykłe obyczajówki, i kryminały, i nawet do fantasty zaczęłam się przekonywać. Jednak po chwili namysłu dochodzę do wniosku, że najwięcej radości sprawia mi czytanie klasyki. Nie rozumiem do końca tych, którzy podchodzą do niej z nutą obawy i zdecydowanie łatwiej jest im sięgać po nowości.
2. Ulubiony autor.
Jeszcze nie trafiłam na książkę, gdzie po przeczytaniu mogłabym powiedzieć:
- Koniecznie muszę przeczytać inne książki tego autora. Jestem pewna, że będą utrzymane na tym samym poziomie, albo zachwycą mnie jeszcze bardziej!

Bardzo cenię Szekspira, za całokształt. Rzecz jasna - nie przeczytałam jeszcze wielu dzieł, które stworzył. Jednak po tych kilku mogę stwierdzić, że zaliczam go do zaszczytnego miana "moich ulubionych". Oczywiście rozpoczęło się od słynnej pary - Romea i Julii. Podczas wakacji przez przypadek trafiłam na półkę, gdzie znalazłam Poskromienie złośnicy. Książka przypadła mi do gustu w takim stopniu, że podczas następnej wizyty w bibliotece szłam w stronę konkretnej półki.

3. Ulubiona kreskówka z dzieciństwa.
W dzieciństwie oglądałam sporo bajek. Pochodzę z tych czasów, gdzie z utęsknieniem wyczekiwało się na Wieczorynkę. Ciężko się zdecydować na jedną ulubioną, ale niech będą Gumisie.

Co niedzielę leciała właśnie ta bajka. Każda postać występująca w tej bajce była na swój sposób magiczna. Miałam nawet swój ulubiony odcinek. Kiedy gumiś w zielonym (Sami bodajże) została uwięziona przez sępy. Siedziała w potężnej klatce, która była przymocowana do sufitu. Była bardzo smutna i z tej tęsknoty śpiewała...
Nie oglądałam tego już kilka lat, więc za wszelkie błędy czy przekręty w treści tego odcinka bardzo przepraszam! :D

4. Najlepszy film jaki ostatnio widziałaś. 
Ostatnio miałam trochę wolnego czasu, więc zdecydowałam się obejrzeć trzy filmy. Jeden przypadł mi do gustu mniej, a dwa trochę bardziej.
Pierwszy tytuł pewnie większość Was zna. Dzień świra. Jest to kilka godzin z życia pewnego mężczyzny, którego dręczy wiele natręctw. Kolejny to Całkowite zaćmienie. Jeżeli nie znacie to koniecznie się za nim rozejrzyjcie! Znajdziecie w nim skomplikowane relacje, niebanalną historię, grę aktorską na wysokim poziomie i coś jeszcze. Ten film potrafi wejść tak mocno do głowy, że po obejrzeniu nie chce wyjść. Zmusza do myślenia. Śmiem twierdzić, że bardzo.
5. Blog, który najczęściej przeglądasz. 
Wyjdę na narcyza, ale śmiało rzeknę, że wchodzę najczęściej na zaczytaniowo właśnie! Ciągle czytam wszystko co stworzę, siedzę na krześle, popijam herbatę i zachwycam się sobą... :) Haha, nie! :D Tak na poważnie, to tutaj mam wszystkie linki na Wasze blogi i mogę sobie od czasu do czasu czytać. A uwierzcie, że nawet gdy mam mało czasu i nie komentuję Waszych wpisów, to bardzo uważnie je śledzę!
6. Jaki będzie temat Twojej następnej recenzji?
To zależy jak wyjdę z czasem. Przypuszczam, że będzie to recenzja książki pod tytułem Lektor.
7. Jakiego polskiego pisarza podziwiasz najbardziej?
Mogą być też poeci? Tutaj nie dam rady wybrać jednej postaci i rzucę trzema nazwiskami: Mickiewicz, Wojaczek i Świetlicki.
8. Ulubione zwierzę.
Uwielbiam moje rybki w akwarium. Nie krzyczą, nie hałasują, nie gryzą, nie drapią. Kochane stworzenia! Marzy mi się przygarnięcie małego kotka. Jednak to za kilka lat.
9. Na koncert jakiego zespołu poszłabyś najchętniej?

Arctic Monkeys. Zdecydowanie. Ostatnio często lecą w moich słuchawkach. W domu, w drodze do szkoły, w drodze ze szkoły, w czasie spaceru...
10. Jaki serial oglądasz nałogowo? 
Seriale chyba nie są dla mnie. Bardzo lubię Skinsów i staram się oglądać w wolnych chwilach. Kiedyś rozpoczęłam Plotkarę, ale nie dałam rady i tkwię cały czas w pierwszym sezonie, podczas gdy moi znajomi są na bieżąco z nowymi odcinkami. Zaczęłam American Horror Story. Ciągle coś odciąga mnie od pierwszego odcinka! W efekcie czego pierwsze 25 minut znam lepiej od mojej ulubionej książki. Tyle razy już to oglądałam... :D
11. Ulubiony aktor/aktorka.

Angelina Jolie jest jedną z moich ulubionych aktorek. Bardzo lubię oglądać filmy z jej udziałem.


Tak oto dobiegłam do końca owej zabawy. Mam nadzieję, że nie zamęczyłam nikogo długością odpowiedzi, chociaż co niektóre bardzo skracałam ;). Zdecydowałam, że nikogo nie typuję do tej gry, bo jestem jedną z nielicznych osób, które dopiero teraz odpowiadają na te pytania. :)

11 komentarzy:

 1. Angeline uwielbiam, a do Skinsów jakoś nie mogę się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że mamy trochę wspólnego :) Gumisie również były jedną z moich ukochanych animacji dzieciństwa, takie sympatyczne i mądre stworki :)
  Jeżeli chodzi o Arctic Monkeys to byłabym wniebowzięta gdyby zagrali w Polsce. Ich drugą płytę dostałam od Chłopaka na 17 urodziny chyba i zakochałam się w ich muzyce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie, nie zamęczyłaś mnie długością wypowiedzi :)
  lubię czytać odpowiedzi innych osób biorących udział w zabawie, bo daje to możliwość poznać tę osobę trochę bliżej
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta zawiało trochę epokami i datami z przeszłości. To przez tego Mickiewicza i Szekspira.:) Zespołu nie znam, a miałem kiedyś królika (zdechł, niestety)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Angelinę i Gumisie, a Plotkara od pewnego czasu za mną chodzi :) Ciekawe odpowiedzi ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Arctic Monkeys ziąą :D
  Jak przyjadą to jedziemy, no way. Z Angeliną wielu filmów może nie widziałam, ale lubię ją jako osobę.
  Sporo mam u Ciebie do nadrobienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też bardzo lubię Angelinę:)
  Miło dowiedzieć się o Tobie czegoś więcej:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię Angelinę, a jeśli chodzi o seriale, to nie pałam do nich miłością.;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mogę mieć rybek wielka szkoda. Też lubiła Gumisie najlepsza bajka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe wypowiedzi. Dzięki nim mogłam się dowiedzieć o tobie czegoś więcej i muszę powiedzieć, że ja także jako dziecko uwielbiałam ,,Gumisie'' ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawe odpowiedzi. Zawsze byłam przeciwniczką Romea i Julii, ale to nie znaczy, że nie cenię autora :)

  OdpowiedzUsuń